Aktuality.

01/01
2021

TV záznam ze zpravodajství - anticovid papír zahájení výrobyTV NOVA zpravodajstvíČT událostiČeští vědci vyvinuli anticovid papírSPM-Security Paper Mill, a.s. zahájení výroby anticovid papíruFacebook Akademie věd ČR24/11
2020

Anti covid papír – viry ničí ihned a dlouhodobě18/01
2019

Tisková zpráva - Spor o cenné papíry ukončen01/06
2018

SPM - Security Paper Mill (člen skupiny Security Ident Group) se zúčastní konference SDW 2018

Společnost SPM - Security Paper Mill se ve dnech 25 - 27. června zúčastní Londýnské konference a veletrhu SDW 2018.
SDW je přední světovou konferencí a výstavní událostí, poskytující globální náhled řešení lidské identity pro příští generace. Je zaměřena na inovativní zabezpečení dokumentů a nejmodernější ochranu infrastruktury, která je nutná k výrobě a použití rozšířených dokumentů v reálných situacích.
Jste srdečně zváni k prezentaci produktů společnosti Security Paper Mill a celého holdingu SIG, která bude umístěna ve stánku J24.01/03
2018

Security Printers – Dublin/Irsko

SPM – Security Paper Mill, a. s. se ve dnech 21. - 23. března 2018 zúčastní konference Security Printers 2018, která se bude konat v Dublinu.
Mezinárodní konference a výstava dává skvělou příležitost k setkání s kolegy a zákazníky v oblasti bezpečnostního tisku, a navazovat nové kontakty s předními manažery z bezpečnostních agentur, centrálních bank a dalších přidružených organizací z celého světa.
Ve srovnání s ostatními konferencemi v oboru není INTERGRAF zaměřen na obchodní cíle. Konference Security Printers je otevřena výhradně tiskárnám cenin, dodavatelům tiskáren cenin a bezpečnostních dokumentů, orgánům vydávajícím bankovky, vládním institucím a poštovním orgánům.

S našimi novinkami v oblasti výroby ceninových papírů Vás rádi seznámíme na stánku č. 78.30/01
2018

Změna dodavatele RZ znamenala pro stát úsporu ve výši cca 36,5 mil.Kč

Společnost SPM - Security Paper Mill, a. s. začala v dubnu 2017 dodávat Ministerstvu dopravy registrační značky. Oproti dřívějšímu dodavateli došlo
k výraznému snížení ceny za kus RZ ze 77,- na 45,- korun. Za dobu devíti měsíců poplatníci ušetřili cca. 36,5 mil. Kč, a bylo dodáno 1 157 734 kusů registračních značek. SPM - Security Paper Mill, a. s. (www.spm.cz) navýšilo tržby o 20 % na 227,6 mil. Kč za rok 2017.
Kompletní tisková zpráva ZDE30/01
2018

Personální změny v SPM – Security Paper Mill a Security Ident Group

Jaroslav Štefek, bývalý předseda představenstva PTC Praha, a. s., a současný ředitel Tiskárny Hradištko je novým ředitelem SPM. Bude tak řídit obě firmy současně.
Zdeněk Kůstka se posouvá na pozici ředitele globálního obchodu SIG.
Kompletní tisková zpráva ZDE26/05
2017

Řádná valná hromada SPM - Security Paper Mill, a. s. proběhla řádně02/05
2017

Usnesení městského soudu v Praze26/04
2017

Estébáka z kauzy provizí praž. jízdenek soud jmenoval ředitelem jeho bývalé firmy


K překvapivé změně došlo ve společnosti SPM - Security Paper Mill (dříve Neograph, známé z jízdenkové kauzy Dopravního podniku), která dnes patří do skupiny česko-německého podnikatele Michaela Brody Delta Capital. Soudkyně pražského Městského soudu Lenka Dolejšová minulé úterý předběžným opatřením dosadila na post statutárního ředitele bývalého příslušníka Státní bezpečnosti Vladimíra Sittu, přestože majoritní podíl ve firmě drží Broda a Sitta má necelých 10 procent.

Michaelu Brodovi vypršelo 23. dubna tříleté funkční období statutárního ředitele, jakož i člena správní rady. Protože se domníval, že nebude možné v dohledné době zvolit nové vedení, podal návrh na jmenování své osoby coby statutárního ředitele v domnění, že by došlo k ochromení chodu společnosti s obratem v řádu stovek milionů korun.

Před skončením své funkce také svolal valnou hromadu, která měla rozhodnout o volbě statutárního ředitele a člena správní rady. Jenže někdejší estébák Sitta zakontroval už zmiňovaným předběžným opatřením. Soudkyně Dolejšová jej pak jmenovala statutárním ředitelem „a to na dobu, než bude soudem pravomocně rozhodnuto o jmenování statutárního ředitele společnosti“.

Jenže rozhodnutí soudkyně Dolejšové má tři právní vady. Valná hromada byla řádně svolána před rozhodnutím soudu. Na základě judikátů soud nesmí jmenovat statutárního ředitele ve lhůtě šedesáti dnů od uplynutí funkčního období původního statutárního ředitele. A za třetí, Sitta do této funkce neměl být jmenován, protože je v konkurenčním vztahu. Je totiž jednatelem firmy Sitta factory, která provozuje shodnou činnost jako SPM a mimo jiné stále dodává jízdenky pražskému Dopravnímu podniku.

Věc je nade vše ožehavá, protože Broda nebyl k projednávání předběžného opatření pozván, což je v rozporu s judikátem Ústavního soudu ze září loňského roku. Podle něj před vydáním kladného předběžného opatření musí mít druhá strana možnost se k návrhu na nařízení předběžného opatření vyjádřit. „V opačném případě dochází k porušení ústavního práva na spravedlivý proces, konkrétně Listiny základních práv a svobod práva na „rovnost zbraní, resp. rovnost příležitostí“ vyjádřit se k prováděným důkazům,“ stojí v nálezu Ústavního soudu.

Aktuální rozhodnutí soudu totiž nabízí alternativu, že se někdejší estébáčtí majitelé pokoušejí firmu buďto násilně převzít, nebo „pořešit“ některé věci z minula, které by se mohly stát předmětem dalšího možného trestního řízení.

Majoritní vlastník SPM Michael Broda se ke zjištěním týdeníku Euro nevyjádřil, je ale jisté, že se proti rozhodnutí soudkyně Dolejšové ve lhůtě patnácti dnů odvolá.

Bývalý komunistický špión Sitta stál s dalším kolegou z totalitní tajné policie Janem Janků v čele společnosti v době, kdy se v roce 2009 naplno rozjela kauza s provizemi za jízdenky, které měly končit v offshoreové firmě Cokeville Assets. Ta byla spojována s lobbistou Ivem Rittigem.

Estébáci, jimž papírna patřila, se později rozhádali a rozešli a případ řešila policie. Za tunelování společnosti nakonec nebyl nikdo odsouzen, pražský Vrchní soud Sittu staršího a jeho syna Vladimíra v březnu zprostil obžaloby. Sitta junior totiž po problémech s provizemi založil v prosinci 2009 firmu Avium Partners, jeho otec v září 2010 konkurenční společnost Nanograph.

Obžaloba tvrdila, že to udělali v úmyslu získat majetkový prospěch na úkor Neographu. Avium Partners papírně údajně vystavovala fiktivní faktury za zprostředkování obchodních příležitostí, Sitta starší prý zase využíval její majetek či stroje pro výrobu v Nanographu. Firmě tak podle obžaloby Sittové způsobili škodu 8,2 milionu a 2,9 milionu korun.

Článek čerpán z: http://www.euro.cz/byznys/estebaka-z-kauzy-provizi-prazskych-jizdenek-soud-jmenoval-reditelem-jeho-byvale-firmy-1344457#24/04
2017

Pozvánka akcionářů na valnou hromadu

Statutární ředitel obchodní společnosti SPM - Security Paper Mill, a. s., IČO: 251 43 468, se sídlem Americká 340/31, Vinohrady, Praha 2, PSČ 120 00, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4829 srdečně zve akcionáře společnosti na valnou hromadu, která se uskuteční dne 26. 5. 2017 od 10:00 hodin v zasedací místnosti advokátní kanceláře A3K, spol. s r. o., na adrese Plaská 614/10, PSČ 150 00 Praha 5 - Malá strana.12/04
2017

SPM - Security Paper Mill (člen skupiny Security Ident Group) se zúčastní konference SDW 2017

Společnost SPM - Security Paper Mill se ve dnech 26. - 28. června zúčastní Londýnské konference a veletrhu SDW 2017. SDW je přední světovou konferencí a výstavní událostí, poskytující globální náhled řešení lidské identity pro příští generace. Je zaměřena na inovativní zabezpečení dokumentů a nejmodernější ochranu infrastruktury, která je nutná k výrobě a použití rozšířených dokumentů v reálných situacích.

Jste srdečně zváni k prezentaci produktů společnosti Security Paper Mill a celého holdingu SIG, která bude umístěna ve stánku J24.28/03
2017

SPM - Security Paper Mill začala Ministerstvu dopravy dodávat registrační značky

Samotná výroba probíhá v areálu SPM ve Štětí pod přísným bezpečnostním dohledem.
Dnes se na výrobní proces přijeli podívat i zastupitelé ministerstva dopravy, včetně účasti pana ministra Dana Ťoka. Součástí návštěvy proběhla také tisková konference s novináři.


Tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie z této události naleznete zde.


20/03
2017

SPM (člen skupiny Security Ident Group) se zúčastní Global Brand Protection Innovation Programme 2017

Společnost Security Paper Mill, a. s. se zúčastní druhého ročníku konference Global Brand Protection Innovation Programme (GBPIP), která se bude konat 30. – 31. března 2017 v německém Frankfurtu. Obsahem GBPIP je zejména problematika padělání, zneužívání a napodobeniny produktů. Snahou je předání informací a zkušeností v oboru, a tím předcházet a eliminovat klamání kupujících a široké veřejnosti.
Global Brand Protection Innovation Programme si klade za cíl představit globální anti-padělatelské technologie, přehled analytické techniky, současných technologií, Track & Trace a významné strategie k zabezpečení značek.

Jste srdečně zváni k prezentaci produktů společnosti Security Paper Mill a celého holdingu SIG, která bude umístěna ve stánku J12.20/03
2017

Pozvánka akcionářů na valnou hromadu

Statutární ředitel obchodní společnosti SPM - Security Paper Mill, a. s., IČO: 251 43 468, se sídlem Americká 340/31, Vinohrady, Praha 2, PSČ 120 00, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4829 srdečně zve akcionáře společnosti na valnou hromadu, která se uskuteční dne 13. 2. 2017 od 09:30 hodin v zasedací místnosti notářské kanceláře Mgr. Václava VODY, na adrese Revoluční 1080/2, Praha 1, PSČ 110 00.13/01
2017

Pozvánka akcionářů na valnou hromadu

Statutární ředitel obchodní společnosti SPM - Security Paper Mill, a. s., IČO: 251 43 468, se sídlem Americká 340/31, Vinohrady, Praha 2, PSČ 120 00, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4829 srdečně zve akcionáře společnosti na valnou hromadu, která se uskuteční dne 13. 2. 2017 od 09:30 hodin v zasedací místnosti notářské kanceláře Mgr. Václava VODY, na adrese Revoluční 1080/2, Praha 1, PSČ 110 00.21/12
2016

Zrušení konání valné hromady

Statutární ředitel akciové společnosti SPM – Security Paper Mill, a. s., ruší konání valné hromady, která byla svolaná na 22. 12. 2016.24/11
2016

Pozvánka akcionářů na valnou hromadu

Statutární ředitel obchodní společnosti SPM - Security Paper Mill, a. s., IČO: 251 43 468, se sídlem Americká 340/31, Vinohrady, Praha 2, PSČ 120 00, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4829 srdečně zve akcionáře společnosti na valnou hromadu, která se uskuteční dne 22. 12. 2016 od 10:00 hodin v zasedací místnosti notářské kanceláře Mgr. Václava VODY, na adrese Revoluční 1080/2, Praha 1, PSČ 110 00.14/10
2016

SPM – Security Paper Mill, a. s. vyhrála tendr na dodávky registračních značek Ministerstva dopravy

V dlouho očekávaném a sledovaném tendru Ministerstva dopravy na dodávky registračních značek podala společnost SPM - Security Paper Mill, a. s. nejnižší nabídkovou cenu. Byla o skoro 10% nižší, než od ostatních účastníků tendru. Ministerstvo dopravy v zadání tendru požadovalo maximální cenu 36,5 mil. Kč za 527 725 kusů RZ na 6 měsíců. Kontrakt by měl trvat 4 roky.
Průměrná cena jedné značky vychází na 45 korun, oproti nynějším 77 korunám za kus. Za čtyři roky trvání kontraktu tak stát může ušetřit přes 120 milionů korun.
Nové RZ budou obsahovat veškeré bezpečnostní prvky požadované zadavatelem. SPM - Security Paper Mill společně s SPM Systems vyvíjí i nové typy RZ, které by měly umět komunikovat s jinými zařízeními, např. pro kontrolu majitele auta policii, parkovacími systémy, atd. Díky tomu se opět posunou hranice možností evidence aut, ale i jiného cenného zboží před nelegálními postupy.01/09
2016

Security Printers Seville Spain 2016

SPM – Security Paper Mill, a. s. se ve dnech 5. – 9. října 2016 zúčastní konference Security Printers 2016, která se bude konat ve španělské Seville.
Akce je organizována Evropskou federací pro tisk a digitální komunikaci INTERGRAF. Mezinárodní konference a výstava dává skvělou příležitost k setkání s kolegy a zákazníky v oblasti bezpečnostního tisku, a navazovat nové kontakty s předními manažery z bezpečnostních agentur, centrálních bank a dalších přidružených organizací z celého světa.
Ve srovnání s ostatními konferencemi v oboru není INTERGRAF zaměřen na obchodní cíle. Konference Security Printers je otevřena výhradně tiskárnám cenin, dodavatelům tiskáren cenin a bezpečnostních dokumentů, orgánům vydávajícím bankovky, vládním institucím a poštovním orgánům.01/07
2016

High Security Printing/Latinská Amerika/Mexiko

Společnost SPM – Security paper Mill se zúčastnila letošní konference High Security Printing v Mexiku.
Konference se dotýkala témat jako: zabezpečení osobních dokumentů, cestovních dokladů, ID programů, regionální rozvoj ve zabezpečení dokumentů, řešení ochrany bankovkek aj. Rekordní počet zástupců ze 120 organizací a 35 zemí světa dal prostor ke globálnímu pohledu na ukazatele nejnovějších inovací v tiskových funkcí a technologií s vysokým zabezpečením.31/03
2016

Security Document World 2016

Navštivte nás na SDW 2016 v průběhu 10. - 12. května 2016, stánek č. J24.
SDW je přední světovou konferencí a výstavní událostí poskytující globální přehlídku řešení lidské identity pro příští generace. Konference se zaměřuje na vnitřní bezpečnostní dokumenty a na nejmodernější bezpečnostní infrastrukturu, která je v současnosti vyžadována při výrobě a užití těchto dokumentů v praxi.
S více než 100 vystavovateli a návštěvníky z celého světa je výstava SDW ideálním místem pro setkání účastníků a výměně jejich nápadů a řešení, která splňují jejich požadavky v této oblasti.01/02
2016

High Security PrintingTM Europe

High Security PrintingTM Europe je každoroční událost, které se SPM - Security Paper Mill, a. s. aktivně účastní. Letos se bude konat v Rumunské Bukurešti, ve dnech 14. - 16. 3. 2016. Konference se zaměřuje zejména na vládou specifikované a vydávané dokumenty. Patří mezi ně měna, ceniny, spotřební razítka, identifikační karty, e-pasy, víza, doklady od vozidel a licence. Zvláštní důraz klade na bankovky a nově se rozvíjející technologie pro ID a cestovní doklady. Řečníky konference jsou odborníci ve svém oboru poskytující technické prezentace a případové studie. Souběžně s konferencí proběhne i výstava s více než 40 vystavovateli v souvisejících odvětvích.
Tímto bychom vás rádi pozvali ke stánku č. 14, kde se na vás bude těšit tým z SPM - Security Paper Mill, a. s.

19/10
2015

Konference Security Printing Watermark 2015 v Ruské Soči

SPM – Security Paper Mill, a. s. se dne 22. - 24. 9. 2015 účastnila již šesté mezinárodní vědecké a praktické konference Security Printing Watermark v Ruské Soči. Konference přinesla do světa ceninových papírů nové inovativní podněty, zabývala se tématy, jako jsou: perspektiva rozvoje odvětví peněz, trendy v řešení tisku ceninových papírů, ID-Dokumenty, atd. Konalo se zde také speciální zasedání věnované moderním metodám ochrany a inovačním technologiím pro poštovní známky v EU. Svou účastí konferenci obohatili mimo odborných výrobců ceninových papírů i specialisté z národních a centrálních bank, zástupci ministerstev Vnitřních záležitostí, Vnitra a Financí, Federální migrační služby, apod.

12/10
2015

Stroj pro aplikace bezpečnostních hologramů

V důsledku zvyšujících se poptávek a rozvoje společnosti SPM – Security Paper Mill, a. s. doplnila své technologické zázemí o velkokapacitní stroj SECUR 20+. Tento stroj umožňuje aplikaci holografických fólií na různé povrchy a rozšiřuje tak vlastní portfolio nabízených zabezpečovacích prvků při výrobě ceninových papírů. Jejich využití je známé u cenin, jako jsou bankovky, osobní doklady, vstupenky, jízdenky, losy, farmaceutické, potravinářské a oděvní obaly nebo štítky, apod.

Technické parametry stroje:

Šířka papíru: 63,5 cm

Výkon: 150 m/min

Vzdálenost mezi aplikovanými pruhy: 40 mm

Gramáž papíru: 80 – 320 g/m2

20/06
2015

Kongres SDW v Londýně

V červnu 2015 se konal přední světový kongres SDW v Londýně, kde SPM – Security Paper Mill, a. s. představila své novinky v oblasti ochranných prvků v ceninových papírech. Kongres se soustředil na prezentaci globálních inovací, zejména v řešení nejmodernějšího zabezpečení příští generace jištěných dokumentů. Veletrhu se účastnilo více než 100 vystavovatelů a návštěvníků z celého světa. SDW představuje ideální místo setkání pro všechny účastníky, kde dochází k rozvoji a řešení požadavků i té nejnáročnější klientely. SPM – Security Paper Mill, a. s. se tohoto kongresu zúčastní i v příštím roce a to 10. - 12. května 2016 v QEII Centre, Westminster, Londýn, Velká Británie.

01/05
2015

Konference Security Printers 2015 v Kodani

SPM – Security Paper Mill, a. s. se v dubnu 2015 aktivně účastnila konference Security Printers v Kodani, organizovanou sdružením tiskáren Intergraf. Během této konference jsme se setkali s celou řadou odborníků a zástupců společností, se zaměřením na produkty a služby zákazníkům v oblasti zabezpečení tiskovin proti padělání. Konference se také zúčastnili zástupci státních institucí a policie, které se zabývají ochranou státních tiskovin před falšováním. Velkým přínosem konference byla řada prezentací současných trendů a inovativních metod v boji proti padělání cenin.

01/04
2015

Konference Security Printers 2015 v Kodani

SPM - Security Paper Mill, a. s. se bude účastnit konference Security Printers 2015 v Kodani, se zaměřením na výrobu a tisk jištěných papírů. Konference bude probíhat od 22. do 24. dubna 2015. S našimi novinkami v oblasti výroby ceninových papírů Vás rádi seznámíme na stánku G1.

17/10
2014

SPM – Security Paper Mill, a. s. se zavázala k maximálnímu úsilí, aby se při nákupu dřeva, jež vstupuje do výroby, vyhnula nákupu:

- nelegálně vytěženého dřeva
- dřeva těženého v nesouladu s tradičními občanskými právy
- dřeva těženého v lese, v němž jsou vysoké ochranářské hodnoty ohroženy hospodářskými aktivitami
- dřeva těženého v lesích, které jsou přeměňovány na plantáže nebo na nelesní účely
- dřevy z lesů, ve kterých jsou sázeny geneticky modifikované stromy
- dřeva, při jehož pěstování a těžbě nebyly dodržovány základní principy ILO

Náhled oficiálního prohlášení si můžete stáhnout zde: Politika nákupu dřeva
14/04
2014

Změny ve společnosti Neograph, a. s.

Vážení obchodní partneři,
jménem společnosti Neograph, a. s. a Delta Capital, a. s. bych Vás rád informoval o změnách ve společnosti Neograph. Na konci roku 2013 Delta Capital, kterou řídím, navýšila základní jmění společnosti Neograph. Tím zároveň došlo ke změně akcionářské struktury společnosti Neograph, kde Delta Capital vlastní více než 90 % akcií.